Най-изгодните кредити oт всички банки и компании | 100% безплатно ВИЖ

Сравни всички кредити

Ипотека на недвижим имот

Ипотека на имот – важни стъпки

 

Ще теглите ипотечен кредит и се интересувате от вписването на ипотека? Добре е предварително да сте запознати с целия процес от разглеждане на кредита до вписване на ипотеката. Само по този начин ще знаете какви са стъпките и къде са възможните трудности.

Всеки отделен случай е много индивидуален, когато става въпрос за одобрение на ипотечен кредит. Банките като цяло имат конкретни изисквания към кредитоискателите, но все пак всеки казус е много специфичен, затова не може да се каже, че има универсално решение за отпускане на ипотечен кредит. Ако сте минали процеса на одобрение на сделката, то задължително поискайте да прочетете договора за кредит във вид, в който ще го подпишете, т. е.  да фигурират всички условия, при които е одобрен кредита.

 

 

Какво е необходимо, за да се впише ипотека на имот?

 

  • Актуални документи за имота – осигурете и подайте всички документи за имота с подаване на искането за кредит. Юрист на банката ще ги разгледа и в случай на необходимост от допълнителни документи или установени нередности по текущите документи ще имате достатъчно време, за да ги набавите или коригирате. Много е важно да получите положително правно становище. Само по този начин ще сте сигурни, че няма да има пречка за учредяване на ипотека върху имота.
  • Избор на нотариус – при кой нотариус ще се изповядва сделката е решение на кредитополучателя. Ако имате конкретен нотариус, при който искате да бъде сделката, то го посочете на банката.
  • Проект на ипотеката – банката съвместно с нотариуса по сделката изготвят ипотеката. Предварително се запознайте с проекта и изяснете възникнали въпроси, ако има такива.
  • Такси – банката определя материалния интерес, на който ще се изповядва сделката. На база на тази сума, нотариуса ще изчисли дължимите такси. В деня на сделката трябва да направите превод на нотариалните такси и таксата за вписване към Агенция по вписванията. Задължително трябва да разполагате с подписано и подпечатано платежно нареждане от страна на банката за таксата към Агенция по вписванията. Необходимо е да се приложи с документите, които се внасят за вписване.
  • Изповядване на сделка при нотариус – ако предварително сте се запознали с документите, то в присъствието на представител на банката при нотариус се чете сделката и се полагат подписите. Ангажимент на нотариуса е да внесе за вписване ипотеката в служба по вписванията.
  • Вписване – в деня на изповядване на сделката, всички документи трябва да бъдат внесени в Агенция по вписванията. Това е задължение на нотариуса. След като ипотеката бъде отразена, нотариуса получава вписването и удостоверение за тежести, което предоставя на банката. При наличие на коректно вписана ипотека и изпълнение на условията по кредита се пристъпва към усвояване на кредита.

По всички въпроси свързани с отпускането на ипотечен кредит и вписване на ипотека отправете запитване в нашия сайт. Ще Ви консултираме напълно безплатно и ще Ви помогнем да получите искания кредит на най-добри цени.

 

Как се прави ипотека на идеална част от имот и ипотека на съсобствен имот?

 

Ипотека на идеална част или ипотека при съсобственост на имот е много специфичен казус. Възможно е да се учреди ипотека, но по-скоро въпросът е до колко банките са склонни да приемат такъв имот като обезпечение, защото става въпрос за наличие на висок риск. Придобиването на такъв имот крие риск и за самите Вас. Затова преди да предприемете стъпки за подписване на договор с продавача направете консултация с кредитен консултант.

Отправете запитване в кредитния ни портал и ние ще Ви съдействаме по всички въпроси свързани с тегленето на ипотечен кредит и договаряне на условия.

 

Заяви консултация за ипотечен кредит

 

 

Сравнение на всички кредити онлайн:

 

 

Кредитни калкулатори